Najem z dojściem do własności

Aktualności


17
Kwiecień 2018

Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę kolejnych etapów inwestycji na Strzeszynie, gdzie powstają mieszkania w programie „Najem z dojściem do własności”. Budowa II etapu rozpocznie się w III kwartale br.

Nabór wniosków na mieszkania realizowane w II etapie planowany jest na maj br. O dokładnym terminie naboru poinformujemy niebawem, zarówno na stronie internetowej, jak i na naszym fanpage’u Mieszkania Poznania oraz newsletterem.

O inwestycji


NA STRZESZYNIE –  II ETAP

Nowe osiedle Poznańskiego TBS to propozycja dla osób poszukujących pierwszego mieszkania w Poznaniu. Ulokowane jest w niewątpliwie urokliwej dzielnicy – Strzeszynie – w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów rekreacyjnych. W ramach inwestycji w rejonie ulic Koszalińskiej – Literackiej – Żołnierzy Wyklętych powstają mieszkania dostępne w programie „Najem z dojściem do własności”.

Program „Najem z dojściem do własności” opiera się na idei stopniowego wykupu mieszkania. Umożliwia systematyczną spłatę ceny mieszkania w ramach czynszu oraz wykupienie najmowanego lokalu w okresie od 5 do 25 lat od momentu podpisania umowy najmu.

Ofertę uzupełniają mieszkania na wynajem w klasycznym systemie TBS oraz lokal przeznaczony na przedszkole i żłobek (realizowany w I etapie), a także lokale usługowe i przychodnia lekarska.

W II etapie powstaje 180 mieszkań dostępnych w programie „Najem z dojściem do własności”. Zakończenie II etapu planowane jest na przełom 2019 i 2020 r.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA / II ETAP

 

Inwestycja jest współfinansowana w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych, wspólnej inicjatywy Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Komisji Europejskiej.

O inwestycji


NA STRZESZYNIE – I ETAP

Nowe osiedle Poznańskiego TBS to propozycja dla osób poszukujących pierwszego mieszkania w Poznaniu. Realizowane jest w niewątpliwie urokliwej dzielnicy – Strzeszynie – w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów rekreacyjnych. W ramach inwestycji zlokalizowanej w rejonie ulic Koszalińskiej – Literackiej – Żołnierzy Wyklętych powstają mieszkania dostępne w programie „Najem z dojściem do własności”. Umożliwia on systematyczną spłatę ceny mieszkania w ramach czynszu oraz wykupienie go w okresie od 5 do 25 lat od momentu przystąpienia do programu. Ofertę uzupełnią mieszkania na wynajem w klasycznym systemie TBS oraz mieszkania chronione i wspomagane (dedykowane m.in. seniorom), a także lokale usługowe. Inwestycja jest realizowana etapami.

W I etapie powstaje 357 mieszkań, z czego 288 w programie „Najem z dojściem do własności”. Pozostałe lokale będą dostępne w klasycznym systemie TBS.

Planowane metraże lokali mieszkalnych:

  • 1 pokojowe: 30 – 36 m²
  • 2 pokojowe: 39 – 56 m²
  • 3 pokojowe: 56 – 67 m²

Zakończenie I etapu planowane jest na III kwartał 2019 roku.

☛ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA / I ETAP

 

Inwestycja jest współfinansowana w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych, wspólnej inicjatywy Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Komisji Europejskiej.

 

DO POBRANIA:

O inwestycji


PILOTAŻ – SUWALSKA

Pilotażowy etap programu „Najem z dojściem do własności” zrealizowany przy ul. Suwalskiej na poznańskim Strzeszynie. Mieszkańcy odebrali klucze do swoich nowych mieszkań 4 października 2016 roku. Na tym kameralnym osiedlu powstało 20 mieszkań w niskiej zabudowie o powierzchni od 58 do 83 m². Mieszkania zostały wykonane w standardzie „pod klucz”.

Poniżej dostępny jest regulamin pilotażowego etapu programu „Najem z dojściem do własności”.

Newsletter


Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszą ofertą!
Jeśli link potwierdzający zapis do newslettera nie zadziała, nie martw się. Zrobimy to za Ciebie.

Kontakt


Biuro Obsługi Klienta

ul. Konfederacka 4, 60-281 Poznań

61 646 33 44 lub 61 850 83 35/37/47

bok@ptbs.pl