ul. Grabowa

O inwestycji


Kompleks dwóch budynków czteropiętrowych. W jego skład wchodzi 40 mieszkań jednopokojowych oraz 39 dwupokojowych w całości przeznaczonych na wynajem. Mieszkańcy mają do dyspozycji parking podziemny oraz naziemny. Inwestycja była realizowana w terminie od stycznia 2008 r. do lutego 2009 r.

Aby umożliwić integrację mieszkańców, w ramach kompleksu wybudowano enklawy do wspólnego użytkowania, a na przylegającym do budynków terenie zielonym – murowany grill zewnętrzny, zaciszną altanę oraz siłownię.

W sąsiedztwie znajdują się sklepy, kościół, ogródki działkowe, przychodnie lekarskie oraz apteki. Ponadto osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum miasta, a przystanek autobusowy i tramwajowy znajdują się nieopodal.

W jednym z budynków swoją siedzibę ma Stowarzyszenie Ludzi III Wieku „Świerczewski Krąg”, którego celem jest aktywizacja fizyczna i intelektualna seniorów.

Inwestycja powstała w ramach miejskiego programu „Seniorzy” wpisanego do „Planu Rozwoju Miasta Poznania na lata 2005–2010” w ramach priorytetu „Obywatelski Poznań”.

ul. Drewlańska, „Środowiskowy Dom Emeryta” – program „Mieszkanie dla Seniora”
Powrót do listy