marzec

2016

03

PTBS ogłasza konkurs na koncepcję zabudowy i zagospodarowania terenu przy ul. Koszalińskiej na Strzeszynie

zdjecie-aktualnosci-ptbs.

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego 29 lutego ogłosiło konkurs na koncepcję zabudowy i zagospodarowania terenu przy ul. Koszalińskiej na Strzeszynie. To na tej działce spółka chce wybudować mieszkania w ramach programu „Najem z dojściem do własności”. Pracownie architektonicznie zainteresowane wzięciem udziału w konkursie mogą składać prace konkursowe do 13 maja 2016 roku. Wyniki poznamy tydzień później.

Konkurs ogłoszono w poniedziałek, 29 lutego. Uczestnicy mają za zadanie opracować koncepcję urbanistyczno-architektoniczną dla terenu zlokalizowanego w obrębie ulic: Koszalińskiej – Literackiej – Żołnierzy Wyklętych. Koncepcja ma obejmować zespół wielorodzinnych budynków mieszkalnych, wyznaczenie ciągów komunikacyjnych jak również zagospodarowanie otaczającego budynki terenu, m.in. zielenią czy drobnymi formami architektonicznymi.

Podstawowym zadaniem stawianym przed uczestnikami jest takie zaplanowanie terenu, aby tworzył on spójną koncepcję z okoliczną, już istniejącą zabudową. Projekt powinien uwzględniać potrzeby obecnych i przyszłych mieszkańców Strzeszyna, korzystnie wpływając na ich integrację.

Szczegóły na stronach BIP Spółki.