październik

2019

21

Najem z dojściem do własności: uroczyste wręczenie kluczy

zdjecie-aktualnosci-ptbs.

W czwartek podczas symbolicznej uroczystości klucze do mieszkań otrzymali przyszli mieszkańcy najnowszej inwestycji PTBS. We wrześniu Spółka zakończyła budowę siedmiu budynków, w których zamieszkają uczestnicy programu „Najem z dojściem do własności”. 291 oddawanych właśnie mieszkań będzie mogło w przyszłości zostać wykupione przez ich najemców. Lokale są jedno-, dwu- i trzypokojowe, o metrażach od ok. 30 do ok. 70 metrów kwadratowych.

Najemcy otrzymali klucze do swoich nowych mieszkań z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Bartosza Gussa oraz Przewodniczącego Rady Miasta Poznania Grzegorza Ganowicza.

Bloki przy ul. Żołnierzy Wyklętych i Elżbiety Zawackiej powstały w ramach planowanego przez PTBS osiedla, gdzie finalnie zamieszka nawet 1100 poznańskich rodzin. W marcu tego roku Spółka oddała do użytkowania inny budynek w tym rejonie. Przy ul. Moniki Cegłowskiej powstało 71 mieszkań w klasycznym systemie tbs oraz przedszkole i żłobek.

Na potrzeby osiedla powstały także nowe ulice: Moniki Cegłowskiej, Elżbiety Zawackiej, Jana Wiencka i Adama Poszwińskiego.

Budowa została sfinansowana z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny, pożyczki udzielonej przez Miasto Poznań, środków własnych Spółki, a także partycypacji wniesionej przez przyszłych najemców. Inwestycja powstała w oparciu o realizowany w 2016 roku pilotaż, który cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że PTBS podjął decyzję o realizacji programu, tym razem w formie osiedla wielorodzinnego.