kwiecień

2023

11

Podpisanie umowy z firmą Budimex

zdjecie-aktualnosci-ptbs.

PTBS rozpoczyna budowę 353 lokali dla mieszkańców Poznania

 

PTBS rozpoczyna drugi etap programu „POZnań i zamieszkaj”. Umowa z Generalnym Wykonawcą została już podpisana i już wkrótce wiele rodzin będzie mogło cieszyć się z nowego mieszkania na poznańskim Strzeszynie.

Pierwsza edycja programu „Poznań i zamieszkaj” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. 199 lokali mieszkalnych zostanie oddanych do użytkowania w IV kwartale 2024 roku. Spółka widząc duże zainteresowanie programem podpisała właśnie umowę na kolejny etap, w którym zostanie wybudowanych aż 9 budynków mieszkalnych.

Inwestycja, tak jak pierwszy etap, będzie realizowana u zbiegu ulic Zawackiej i Cegłowskiej. Powstaną tam aż 353 lokale mieszkalne wykończone ”pod klucz”.

35 mieszkań będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. W każdym budynku dla mieszkańców zostaną oddane windy oraz podziemna hala garażowa. Na parterze znajdzie się przestrzeń pod lokale usługowe. PTBS zadba również o przestrzeń w sąsiedztwie bloków. W planach uwzględniono plac zabaw, czy zewnętrzne parkingi dla rowerów.

W programie „POZnań i zamieszkaj” do dyspozycji przyszłych najemców będą mieszkania jedno, dwu

i trzypokojowe. Metraż mieszkań będzie wahał się od 30,5 do 67,5 metrów kwadratowych. Najwięcej, bo aż 248 mieszkań, będzie dwupokojowych. Wynika to z zapotrzebowania i liczby wniosków, które zostały złożone w poprzedniej edycji i pozostałych programach spółki. PTBS wsłuchując się w głosy mieszkańców w taki sposób projektował drugi etap by jak najbardziej precyzyjnie dostosować ofertę do potrzeb poznaniaków.

Umowa z Generalnym Wykonawcą została już podpisana, a sama inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Nabór do programu będzie prowadzony przez Biuro Spraw Lokalowych Urzędu Miasta Poznania. Termin rozpoczęcia składania wniosków planowany jest na II kwartał 2023 roku.

Program „POZnań i zamieszkaj” dedykowany jest mieszkańcom, których zarobki nie pozwalają na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, a jednocześnie koszt wynajmu mieszkania na rynku komercyjnym jest zbyt wysoki. Osoby, które składają wnioski muszą spełniać określone kryterium dochodowe. Należy dodać, że program skierowany jest do tych mieszkańców, którzy nie posiadają tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego położonego na terenie miasta Poznania. W przypadku posiadania takiego tytułu przyszli najemcy muszą złożyć oświadczenie, że do dnia podpisania umowy najmu lokalu mieszkalnego wyzbędą się posiadanego tytułu prawnego. Warunek ten muszą spełniać wszystkie osoby zgłoszone we wniosku do wspólnego zamieszkiwania.