czerwiec

2024

14

SPRZEDAM MIESZKANIE W TBS…

W związku z pojawiającymi się w internecie ofertami możliwości rzekomego „zakupu” lub „sprzedaży” mieszkań w PTBS, ostrzegamy przed oszustami! Takie oferty są niezgodne z prawem, a skorzystanie z nich grozi utratą pieniędzy.

Nieuczciwi najemcy TBS-ów wystawiają na „sprzedaż” swoje mieszkania, proponując nabywcom wpłatę  „odstępnego” lub „zadatku” na zakup mieszkania w TBS.

Zgodnie z prowadzoną przez Miasto Poznań polityką mieszkaniową gminy , mieszkania w PTBS to mieszkania wyłącznie na wynajem. PTBS jest właścicielem tych mieszkań i  najemcy nie mogą dysponować tymi lokalami w sposób inny niż określony w umowie najmu.

W związku z tym, mieszkania wynajętego od PTBS nie można sprzedać, przekazać w formie darowizny ani „sprzedać” swojego wkładu partycypacyjnego.

Skorzystanie z takiej „oferty” może narazić „kupca” na poważne straty finansowe. Oferty te są często wyceniane na dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych.

Osoba, która „kupiła” takie mieszkanie. lub partycypację w nim od „fałszywego sprzedającego”  nie stanie się jego właścicielem, ani też najemcą.

Jak zatem wynająć mieszkanie w PTBS?

Najemcą PTBS można stać się wyłącznie po spełnieniu przewidzianych ustawą o TBS warunków, w tym złożeniu wniosku w ogłaszanych naborach. Lista osób oczekujących na przydział mieszkania jest długa.

Obecnie Miasto Poznań  zakończyło  nabór wniosków do programu Poznań- i zamieszkaj.

W przypadku pozostałych programów mieszkaniowych tj. klasyczny TBS, Senior czy Absolwent prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta Spółki.