maj

2020

28

Tramwaj na Naramowice – zmiana organizacji ruchu

zdjecie-aktualnosci-ptbs.

Mieszkańcy północnej części Poznania w ciągu dwóch lat zyskają szybki dojazd tramwajem do centrum miasta. W nocy z 29 na 30 maja ruszają zasadnicze prace przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice.

W związku z rozpoczęciem prac przy budowie trasy tramwajowej i nowego układu drogowego zmieni się organizacja ruchu na ul. Naramowickiej i w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

Zmiana organizacji ruchu

Z powodu rozpoczęcia zasadniczych robót budowlanych, w nocy z 29 na 30 maja ul. Naramowicka zostanie zamknięta na dwóch odcinkach: od ul. Słowiańskiej do zjazdu przy ul. Naramowickiej 31 (przed przystankiem autobusowym) oraz od ul. Serbskiej do ul. Lechickiej (nie dotyczy dojazdów do posesji). Przejezdne w obu kierunkach pozostaną ulice przecinające ul. Naramowicką, czyli ul. Serbska oraz ul. Włodarska/Ziarnista. Dojazd do poszczególnych posesji zostanie zachowany, podobnie jak ruch pieszych i rowerzystów (w zależności od postępu robót, może on zostać wytyczony tymczasowymi trasami). Ponadto prace wymagały przeniesienia stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego Wilczak i skorygowania strefy wypożyczeń Włodarska. Zarówno strefa, jak i stacja PRM znajdą się w pobliżu dotychczasowych lokalizacji.

Więcej na temat zmian organizacji ruchu w rejonie ul. Naramowickej

Zobacz też: TRAMWAJ NA NARAMOWICE