listopad

2019

06

Zakończono prace w rejonie ul. Folwarcznej

zdjecie-aktualnosci-ptbs.

Około 2 km ulic powstało w ciągu niespełna roku w rejonie Kobylegopola i os. Przemysława w ramach budowy ul. Folwarcznej i związanej z nią przebudowy okolicznego układu drogowego. Prace związane z tą inwestycją już się zakończyły i nowe ulice zostały oddane do użytku.

Zakończone roboty objęły nie tylko budowę ul. Folwarcznej, lecz również rozbudowę ul. Szwajcarskiej (przy zajezdni tramwajowej), a także ul. Stalowej, Kobylepole, Piwnej i Reknickiej. W efekcie inwestycji ulice o kiepskiej do tej pory nawierzchni – często gruntowej bądź ułożonej z betonowych płyt – zyskały oświetlenie, odwodnienie, jezdnię z nawierzchni bitumicznej, chodniki i drogi rowerowe. Istniejące skrzyżowanie ulic Piwnej, Stalowej i Kobylepole przebudowano w bezpieczne rondo. W ramach nowego układu drogowego wybudowano również drugie rondo, na połączeniu ulic Stalowej i Folwarcznej.

Wraz z zakończeniem inwestycji zmieniły się trasy przejazdu autobusów linii 155 i 166, które od 1 listopada kursują nowym odcinkiem ul. Folwarcznej.

Więcej informacji nt. przebudowy ul. Folwarcznej dostępne na stronie Poznańskich Inwestycji Miejskich.