O Spółce

PTBS


Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Zostało założone 22 maja 1995 roku, a w pierwszą rocznicę działalności, jako pierwszy w kraju TBS, uzyskało decyzję rejestracyjną ówczesnego Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Misją Spółki jest zapewnienie lokali mieszkalnych osobom o średnich dochodach. W tym celu Poznańskie TBS sp. z o.o. buduje mieszkania czynszowe i eksploatuje je na zasadach najmu.

W 2009 roku PTBS przejęło dwa poznańskie TBS-y: Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Nasz Dom” oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Wielkopolska”, poszerzając w ten sposób swoje zasoby o kolejne budynki mieszkalne oraz nieruchomości gruntowe.

 

Obecnie


Spółka jest właścicielem 3187 mieszkań, blisko 100 lokali usługowych oraz ponad 1000 miejsc postojowych, co czyni ją jednym z największych TBS-ów w Polsce.

PTBS aktywnie współpracuje z Urzędem Miasta Poznania, wspierając realizację polityki mieszkaniowej gminy. Troszczy się o zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych mieszkańców Poznania, w tym seniorów, osób niepełnosprawnych czy młodych ludzi poszukujących pierwszego mieszkania.

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. jest członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Towarzystw Budownictwa Społecznego oraz – z racji prowadzonej działalności jako Licencjonowany Zarządca Nieruchomości – Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami. W swoich działaniach PTBS przestrzega zasad zawartych w Kodeksie Etyki Zawodowej, Standardach Zawodowych Zarządców Nieruchomości, a przede wszystkim kieruje się zasadą ochrony interesów właścicieli nieruchomości oraz odpowiedzialnością za wykonaną pracę.

Wszystkich chętnych chcących nawiązać współpracę w obszarze zarządzania nieruchomościami zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sekcji Zarządca Nieruchomości.

Wyróżnienia


Przez 20 lat działalności PTBS zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, które potwierdzają zarówno doskonałą kondycję finansową przedsiębiorstwa, jak i wysoką jakość świadczonych usług. W 2010 roku Spółka otrzymała nagrodę III stopnia w konkursie „Budowa Roku 2010” oraz III miejsce w konkursie „Towarzystwo Budownictwa Społecznego Partnerem Mieszkańca” za realizację Środowiskowego Domu Emeryta przy ul. Drewlańskiej 10 w Poznaniu. W roku 2011 zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego. Poznańskiemu TBS przyznano również Certyfikat Wiarygodności Biznesowej (2010 r.), certyfikat „Firma Godna Polecania” (grudzień 2012 r.),

Certyfikat Wiarygodności Ogólnopolskiego Programu Wiarygodna Firma (styczeń 2013 r.) oraz certyfikat „TBS Przyjazne Mieszkańcom” (kwiecień 2013 r.). W roku 2015 Spółka została laureatem II edycji Ogólnopolskiego Programu „Lider Zarządzania Nieruchomościami”, a także otrzymała tytuł „Najlepszego TBS w Polsce”, przyznawany przez „Dziennik Gazetę Prawną”. W roku 2016 ponownie znalazła się w czołówce rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” oraz otrzymała nominację do tytułu „Lider Rozwoju Regionalnego 2016”, za efektywne zarządzanie zasobami mieszkaniowymi oraz realizację programu „Mieszkanie dla Absolwenta”.